Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917
Astrup, Nikolai (1880-1928)

Blyant, akvarell og sjablonger/klistremerker i en skissebok
22x14,5
Signert og datert på shertingforside: Nikolai Astrup 1917

Kari Astrup, Nikolai Astrups datter, ble født i 1911. Hun var kunstnerens første barn. Nikolai Astrup giftet seg med Engel Sunde (1892–1966) i 1907. De fikk åtte barn, som vokste opp på plassen Sandalstrand, det som nå heter Astruptunet. Det var, da Astrup kjøpte det i 1912, en forfallen husmannsplass i en bratt bakke. Astrup fikk satt det i stand til familiebolig og atelier.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 5 000 USD 600 EUR 500

Tilslag NOK 7 000