Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Sørensen, Henrik (1882-1962)
Hode 1957

Olje på plate
45x38
Signert og datert nede t.v.: HS 57 Datert nede t.h.: 1957

Påtegnet av kunstneren nede på platen: Hommage à Odilon Redon 1905

Odilon Redon (1840-1916) var en fransk maler og grafiker. Han var symbolist og hans bilder fikk betydning for blant andre Edvard Munch. Han hadde også betydning for de senere surrealister.

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 800–2 400 EUR 1 600–2 100