Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00
Kavli, Arne(1878-1970)
Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
108x110
Dobbelsignert nede t.v. og nede t.h.: A - Kavli -

Kunstnerforbundet, Oslo 1958, kat.nr. 24.

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 400–24 500EUR 15 800–21 100

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 180 000

LITTERATUR: Nils Messel: «Kavli, Arne», Nkl.

Omkring 1910 befestet Kavli sitt ry som de elegante løsningers mester. Han ble de sorgløse stunders fortolker, impresjonistisk lett både i form og innhold. Malemåten vekslet mellom det malerisk oppløste og det tegnerisk markerte.