25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Kavli, Arne (1878-1970)
Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
108x110
Dobbelsignert nede t.v. og nede t.h.: A - Kavli -

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo 1958, kat.nr. 24.

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 150 000–200 000 USD 18 400–24 500 EUR 15 800–21 100

Tilslag NOK 180 000

LITTERATUR: Nils Messel: «Kavli, Arne», Nkl.

Omkring 1910 befestet Kavli sitt ry som de elegante løsningers mester. Han ble de sorgløse stunders fortolker, impresjonistisk lett både i form og innhold. Malemåten vekslet mellom det malerisk oppløste og det tegnerisk markerte.