Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Utstillingsplakat: Lenket ørn

Litografi trykket i grønt og rødt, teksten satt i rødt, på tynt gulhvitt papir
Arket: 1380x470 mm Motivet: 1250x420 mm
Usignert

1910
Woll 373 A.

Plakaten ble laget til Munchs utstilling i Dioramalokalet i Kristiania (Oslo) i mars 1910.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 400–3 600 EUR 2 100–3 100

Tilslag NOK 50 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Plakaten trykt i to deler som er klistret sammen. Motivet med ørnen i øvre del, og utsikten over Karl Johan sett i fugleperspektiv i nedre del, er trykt i grønt, med følgende trykte tekst satt i rødt: "Edvard Munchs Maleriudstilling og Grafisk udstilling Dioramalokalet. Aabent Kl. 12 - 4. Entre 50 öre." S. 273.