Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Klesvask ved vannkanten

Tresnitt trykket i to farger, rødt og svart, på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 444-451x595-597 mm Motivet: 328-330x459 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 18/9 38

Dateringen refererer seg antageligvis til salgstidspunktet for trykket.

1903
Woll 246 II.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000–250 000 USD 24 300–30 300 EUR 20 600–25 700

Tilslag NOK 180 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Woll 246 II er: Trykk i to farger fra en plate innsatt med rødt og svart eller blått. S. 222.