Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00
Klesvask ved vannkanten

Tresnitt trykket i to farger, rødt og svart, på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 444-451x595-597 mm Motivet: 328-330x459 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 18/9 38

Dateringen refererer seg antageligvis til salgstidspunktet for trykket.

1903
Woll 246 II.

Vurdering
NOK 200 000–250 000USD 24 300–30 300EUR 20 600–25 700

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 180 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Woll 246 II er: Trykk i to farger fra en plate innsatt med rødt og svart eller blått. S. 222.