Innlevering pågår
25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand
Ulving, Even (1863-1952)

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E Ulving

Rutebåtene D/S Horten (bygget i 1897) og D/S Jarlsberg (bygget i 1912) trafikkerte ruten mellom Kristiania og Tønsberg og hadde anløp i blant annet Åsgårdstrand. Båtene var veldig like, i hvert fall på avstand, så hvilken av dem som her ligger til kai er vanskelig å si.

Kommer for salg torsdag 23. november 2017 kl 18:00