25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Ulving, Even (1863-1952)
Rutebåten ved kai i Åsgårdstrand

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E Ulving

Rutebåtene D/S Horten (bygget i 1897) og D/S Jarlsberg (bygget i 1912) trafikkerte ruten mellom Kristiania og Tønsberg og hadde anløp i blant annet Åsgårdstrand. Båtene var veldig like, i hvert fall på avstand, så hvilken av dem som her ligger til kai er vanskelig å si.

Takk til arkeolog Morten Reitan, Norsk maritimt museum (tidligere Sjøfartsmuseet), som har gitt oss opplysninger om bildet.

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 900–7 300 EUR 4 200–6 300

Tilslag NOK 58 000