Katalog
25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)
Fra Assisi, Italia 1920

Olje på lerret
49x44
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Rolf Juell-Gleditsch Assissi Italia 1920

Kommer for salg torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 800–2 400 EUR 1 600–2 100

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Glenny Alfsen: "Rolf Juell Gleditsch", Nkl.

I begynnelsen av 1920-årene var Gleditsch tydelig påvirket av den franske kubismen.