25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Engblomster 1969

Olje på lerret
62x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69.

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: "13. Fleurs des champs. 62x66 cm. Weidemann 1969.".

UTSTILT:

Galerie Ariel, 140, Boul. Haussmann, Paris 8e, 5744, med tittel på fransk: "Fleurs des champs".

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 6 100–8 600 EUR 5 300–7 400

Tilslag NOK 98 000

LITTERATUR: Holger Koefoed: Jakob Weidemann. Portrett i ord, Oslo 1998.

Jakob Weidemann uttalte i 1970 på Ringsveen:

Når jeg maler vårlyset, er det ikke bare lyset som treffer den smeltende sneen. Det kommende er også med, blomster og vekster, de er med som farvekontraster. Det er aldri noe mystisk som foregår i mitt maleri. Det er naturlig og liketil. S. 114.