Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Olje på huntonittplate
65x81
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 8 600–11 000EUR 7 400–9 500

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

LITTERATUR: Wikipedia.

Jacob Weidemann hadde en separatutstilling i Blomqvist i Oslo i 1946, som ble et kunstnerisk gjennombrudd.

Karakteristisk er hans abstrakte, ekspresjonistiske malerier med naturen som inspirasjonskilde. Etter en del eksperimentering med forskjellige stilarter på 1940- og 50-tallet slo Weidemann endelig rot i noe som kan kalles en ekspressiv, lyrisk-abstrakt kunst med naturen som inspirasjonskilde og utgangspunkt.