25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Komposisjon 1967

Gouache på papir, lysmål
29x40
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

Påtegnet med dedikasjon nede t. v.: "Til Finn med takk for Maihaugen. 7/9 67".
Pågegnet på baksiden av innrammingen: "Til Finn Det er snakk-det Ibsen sier- "Den står sterkest som står alene." Det sa han først da han hadde fått nogen medaljer under skjegget. Vennen Jakob.".

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 800–2 400 EUR 1 600–2 100

Tilslag NOK 12 000