25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Bergslien, Knud (1827-1908)
Sognebud 1859

Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 300–18 500 EUR 10 600–15 900

Tilslag NOK 100 000

LITTERATUR: Sonja Hagemann: «Bergslien, Knud Larsen», Nkl.

I 1855 drog Bergslien til Düsseldorf, hvor han, avbrutt av enkelte studiereiser, ble til våren 1869. Han utførte en rekke genrebilder av norsk folkeliv og fortsatte Tidemands tradisjon som folkelivsskildrer.