25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Holmboe, Thorolf (1866-1935)
Fra Brakerøya industriområde i Drammen 1904

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1904

Drammens Elektriske Burau lå her fra 1899. En videreføring var National Industri som ble grunnlagt i 1917 og som nå er en del av ABB. Brakerøya er et strøk i Drammen og utgjør den sørøstlige delen av bydelen Bragernes. Det har vært betydelig industriaktivitet i bydelen.

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 500–3 700 EUR 2 100–3 200