25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Solnedgang, Hvaler 1896

Olje på lerret, oppklebet på papp
17x30
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Datert nede t.v.: 1896
Påtegnet på baksiden av pappen: "Hvalöerne".
Påtegnet på plakett på rammen og to steder på baksiden av rammen: "Solnedgang, Hvaler 1896".

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 500–3 700 EUR 2 100–3 200

Tilslag NOK 65 000