25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Mot natten 1929

Olje på lerret
72x119
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen

Datert på ombrettet kant på lerretet nede t.h.: 1929 Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen. Påtegnet på plakett nede på rammen: "Mot natten 1929".

UTSTILT:

?, 1944, kat.nr. 185.

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 900–7 400 EUR 4 200–6 300

Tilslag NOK 35 000