25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Heyerdahl, Hans (1857-1913)
Fra Åsgårdstrand

Olje på mahogniplate
21x15,5
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 12 300–18 500 EUR 10 600–15 900

LITTERATUR: Trond Aslaksby: "Hans Heyerdahl", Nkl.

Etter en studiereise til München, muligens også Paris, våren 1885, ble sommeren innledet med det første av de årvisse Åsgårdstrand-opphold. I løpet av få måneder malte H. nå en serie bilder som ble begeistret mottatt av et samlet publikum. De viste ham som moden kunstner, med full kontroll over virkemidlene. Her kombinerte han den naturalistiske oppfatning med en dekorativ holdning uttrykt gjennom komposisjonen, de fyldige, velklingende fargene og den myke penselføringen.