Haalke, Hjalmar(1894-1964)
Vårregn, Drammensveien
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke
Datert på baksiden, på blindrammen: 1935.
Drammensveien, nå Henrik Ibsens gate. Utsyn fra kunstnerens atelier.
Kunstnernes Hus "Høstutstillingen", Oslo 1935, kat.nr. 52.
Kunstnernes Hus, Oslo februar 1938, separatutstilling, kat.nr. 10 med tittel: "Vårregn, Drammensveien", oppført med årstall: "1935".
Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 12 000