Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00
Haalke, Hjalmar(1894-1964)
Vårregn, Drammensveien

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke

Datert på baksiden, på blindrammen: 1935.
Drammensveien, nå Henrik Ibsens gate. Utsyn fra kunstnerens atelier.

Kunstnernes Hus "Høstutstillingen", Oslo 1935, kat.nr. 52.
Kunstnernes Hus, Oslo februar 1938, separatutstilling, kat.nr. 10 med tittel: "Vårregn, Drammensveien", oppført med årstall: "1935".

Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 12 000