25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Visning 27. november - 4. desember

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Haalke, Hjalmar (1894-1964)
Vårregn, Drammensveien

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke

Datert på baksiden, på blindrammen: 1935.
Drammensveien, nå Henrik Ibsens gate. Utsyn fra kunstnerens atelier.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus "Høstutstillingen", Oslo 1935, kat.nr. 52.
Kunstnernes Hus, Oslo februar 1938, separatutstilling, kat.nr. 10 med tittel: "Vårregn, Drammensveien", oppført med årstall: "1935".

Auksjonert mandag 4. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 6 000–8 000 USD 700–1 000 EUR 600–800

Tilslag NOK 12 000