Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Kvinnehode

Tresnitt trykket trolig i to farger svart og lys beige på tykt, riflet gulhvitt papir
Arket: 505-508x342-346 mm Motivet: 244-247x198 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1899
Woll 148. 2-fargede trykk ikke nevnt hos Woll.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 6 100–8 500 EUR 5 100–7 200

Tilslag NOK 50 000

LITTERATUR: Frank Høifødt: «Tulla Larsen», Munch på papir Tegning – grafikk – akvarell, utstillingskatalog Munch-museet 2.11.2013-02.03.2014, Oslo 2013, s. 176-191.

Det er rimelig å knytte Tulla Larsen til dette portrettet i tresnitt. S. 181.