Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Ung Gatepike

Litografi trykket i svart på middels tykt beige papir
Arket: 498x374 mm Motivet: 455x310 mm
Usignert

1919-20
Woll 633.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 35 000–40 000 USD 4 200–4 900 EUR 3 600–4 100

Tilslag NOK 40 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Schiefler (Sch. nr. 475) kalte litografiet "Mädchen von Skagen", og denne tittelen har seinere blitt den vanligste. Tittelen beror trolig på en feillesning av "Strassen-" som er blitt til "Skagen-". S. 399.