Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt kinapapir
Arket: 347-359x450-467 mm Motivet: 310x419 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Påtegnet med blyant av kunstneren under signaturen: "Fruhdruck 1896 (?)"

1896
Woll 81.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 600 000–800 000 USD 72 800–97 100 EUR 61 800–82 300

Tilslag NOK 820 000

Med Edvard Munchs egne ord:

“Måneskinn glir over ditt ansikt fullt av jorderiks skjønnhet og smerte … som ett legeme glir vi ut på et stort hav”.