Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00
På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt kinapapir
Arket: 347-359x450-467 mm Motivet: 310x419 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Påtegnet med blyant av kunstneren under signaturen: "Fruhdruck 1896 (?)"

1896
Woll 81.

Vurdering
NOK 600 000–800 000USD 72 800–97 100EUR 61 800–82 300

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 820 000

Med Edvard Munchs egne ord:

“Måneskinn glir over ditt ansikt fullt av jorderiks skjønnhet og smerte … som ett legeme glir vi ut på et stort hav”.