Innlevering pågår
Fokus 1900

Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Fjell, Kai (1907-1989)
Brudens drøm

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Påtegnet med tittel på lapp fra Kunstnernes Hus på baksiden av platen.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1990, kat.nr. 78.

Kommer for salg torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

LITTERATUR: Erik Egeland: Kai Fjell, Oslo 1990.

I 1950 uttalte en kritiker om Kai Fjells bilder og kvinnene i hans bilder at de synes å være «bleknede, forsagte skjønnheter som synes å være fanget i et spinn av drømmer og minner». S. 106.