Auksjon torsdag 31. mai 2018 kl 18:00
Fjell, Kai(1907-1989)
Brudens drøm

Olje på plate
33x24
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Påtegnet med tittel på lapp fra Kunstnernes Hus på baksiden av platen.

Kunstnernes Hus, Oslo 1990, kat.nr. 78.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 200–18 300EUR 10 500–15 700

Auksjonert torsdag 31. mai 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 70 000

LITTERATUR: Erik Egeland: Kai Fjell, Oslo 1990.

I 1950 uttalte en kritiker om Kai Fjells bilder og kvinnene i hans bilder at de synes å være «bleknede, forsagte skjønnheter som synes å være fanget i et spinn av drømmer og minner». S. 106.