Grev Wedels Klassiske

Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Thaulow, Frits (1847-1906)
Slagscene

Olje på plate og collage
27x80
Usignert. Påtegnet nede t.v.: Alfonso Neuville -77. Parodi på Neuvilles slagscener. Antagelig malt i 1877.

Påtegnet på baksiden av platen: Jeg har seet min Broder Frits Thaulow male dette Billede Nini Gad. Påtegnet nede på rammen: La defense gloriese de St. Ouen...27 janvier 71. Samt påtegnet med slagets posisjoner. Fra den tysk-franske krig. Proveniens: Fra Gad-familien.

Auksjonert tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 52 000