Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
En munk 1874

Olje på lerret, oppklebet på plate
31x20
Signert nede t.h.: Frits Thaulow Stedsbestemt og datert nede t.v.: Carlsruhe 74

Påtegnet nede på midten: Benedictiner. Påtegnet på baksiden av platen: Til Karl, fra FT.74. Benediktinerne har sorte kutter, men det har antagelig ikke Thaulow visst. Proveniens: Familien Gad.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 20 000