Auksjon torsdag 7. juni 2001 kl 18:00
Karsten, Ludvig(1876-1926)
Oppstilling med kopper, kanne og vase 1923

Olje på lerret
50x66
Signert og datert oppe t.v.: Karsten 23

Kunstforeningen København 1967, kat. nr. 23. (?)

Vurdering
NOK 500 000–700 000

Auksjonert torsdag 7. juni 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 570 000

Dette bildet føyer seg inn i rekken av Ludvig Karstens berømte kjøkkeninteriører, hvorav Det røde, og Det blå kjøkken er de mest kjente. Gjenstandene er ikke viktige i seg selv, det er det koloristiske spill som er av betydning i motivet.