Thygesen, Rudolph(1880-1953)
Modeller (Dobbeltakt, Komposisjon) 1914
Olje på lerret
160x153
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 14.
Jubilæumsutstillingen 1914, annen opphengning. Kunstnerforbundet, Oslo 1923. Kunstnernes Hus, Oslo 1935 kat.nr. 20. Kunstnernes Hus, Oslo 1957 kat.nr. 29. Kunstnerforbundet, Oslo 1964, kat.nr. 58.
Vurdering
NOK 200 000–300 000
Auksjonert torsdag 7. juni 2001 kl 18:00
Tilslag NOK 150 000