Auksjon tirsdag 6. november 2001 kl 18:00
Wentzel, Gustav(1859-1927)
Morgensol over fjellet. Sålell i Lom

Olje på lerret
100x129
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Setergrenden Sålell eller Solell ligger i Lom i Vågå med utsikt mot mektige fjell i Jotunheimen. Sålell er setergrend for gårdene Andberg, Frøise, Gjeisar, Kjørri, Mork, Skånsar, Sygard Stamstad og Øy.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 6. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 70 000