Wentzel, Gustav(1859-1927)
Morgensol over fjellet. Sålell i Lom
Olje på lerret
100x129
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Setergrenden Sålell eller Solell ligger i Lom i Vågå med utsikt mot mektige fjell i Jotunheimen. Sålell er setergrend for gårdene Andberg, Frøise, Gjeisar, Kjørri, Mork, Skånsar, Sygard Stamstad og Øy.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 6. november 2001 kl 18:00
Tilslag NOK 70 000