Auksjon tirsdag 6. november 2001 kl 18:00
Peterssen, Eilif(1852-1928)
Portrett av Nicoline Peterssen 1882

Olje på lerret
75x96
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Eilif Peterssen Roma 82

Kunstnernes Hus, Oslo 1936, kat.nr. 38. Bukowskis sommerutstilling, Oslo 1990, kat.nr. 59. Lillehammer Kunstmuseum 2001, kat.nr. 27.

Vurdering
NOK 200 000–250 000

Auksjonert tirsdag 6. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 300 000