Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00
Anatomen Schreiner I

Litografi i svart på tykt papir
Arket: 975x667 mm Motivet: 763x555 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

1928-29. MM G 551. Woll nr. 689.
Håndkolorert med fargestift av kunstneren i blått, brunt, grønt, rosa og gult. Pent eksemplar. Registreringsbevis fra Munch-museet medfølger.

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 80 000

The Anatomist Schreiner I
Lithograph printed in black on heavy cream wove with hand-colouring
Sheet: 975x667 mm Image: 763x555 mm
Signed in pencil lower right: Edv. Munch
1928-29. MM G 551. Woll no. 689.
Hand-colouring with crayon by the artist in blue, brown, green, pink and yellow.
Fine impression.
Certificate of Registration from the Munch-museet follows.