Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00
Historien

Litografi i svart med håndkolorering på middels ty
Arket: 583x940 mm Motivet: 420x790 mm
kt, gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Håndkolorert lithografi. 1914. MM G 378. Sch.nr. 426 I. Woll nr. 486 II. Håndkolorert med akvarell i brunt, blått, gult, grønt og rødt. Dublert. Kopi av registreringsbevis og konserveringsrapport medfølger.

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 220 000

Det store maleriet av Historien inngår i Aula-dekorasjonene.

History
Lithograph printed in black with hand-colouring on medium heavy cream wove
Sheet: 583x940 mm Image: 420x790 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
Inscribed in pencil by the artist lower right: Håndkolorert lithografi.
Annotated in pencil with the printer's signature lower left: O Felsing Berlin gdr.
1914. MM G 378. Sch.no. 426 I. Woll no. 486 II.
Hand-colouring with watercolour in brown, blue, yellow, green and red.
Glued on a support sheet.
Certificate of Registration from the Munch-museet and a Conservation Report follow.

The big painting of History forms part of the "Aula"-decorations.