Auksjon torsdag 8. juni 2000 kl 20:00
Sørensen, Henrik(1882-1962)
Landskap i Provence 1911

Olje på lerret
54x64
Signert og datert nede t.h.: HS 11

Motivet er fjellet Mont St. Victoire, som Sørensen også har malt et større bilde av i 1919, avbildet s. 146 i Svein Olav Hoffs bok om Henrik Sørensen, Oslo 1992.

Vurdering
NOK 50 000

Auksjonert torsdag 8. juni 2000 kl 20:00

Tilslag NOK 80 000