Skredsvig, Christian(1854-1924)
Morgenstemning på Holmvassbu
Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig
Vurdering
NOK 150 000
Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Tilslag NOK 155 000
Olje på lerret
100x135
Vurdering
NOK 150 000
LITTERATUR: Ingrid Reed Thomsen: Chr. Skredsvig, Oslo 1995, variant avbildet s. 161.
Det var fremfor alt sommeren i Eggedal Skredsvig ønsket å male, i gråvær, i solskinn eller i lyse månenetter. Motivene fant han i områdene rundt Norefjell, ved Gråfjeld, Drottninggutu og Holmvassbu og hva de heter alle de kjente stedene. S. 163.