Kjær, Anders(1940-)
Vårsol
Olje på lerret
110x145
Signert nede t.h.: Kjær
Påtegnet med tittel, datert 1994 og signert på baksiden, på blindrammen.
Vurdering
NOK 60 000
Auksjonert mandag 17. juni 2002 kl 20:00
Tilslag NOK 60 000
Olje på lerret
110x145
Signert nede t.h.: Kjær
Vurdering
NOK 60 000
LITTERATUR: Anders Kjær: Tor Jonsson Dikt Anders Kjær Måleri, Oslo 1995, avbildet s. 55.
I denne boken med kombinasjonen dikt og maleri er maleriene ment som visuelle følgesvenner til diktene og ikke som direkte illustrasjoner til dem. Til dette maleriet Vårsol er det diktet Sol som til sammen danner et oppslag over sidene 54 og 55:
SOL
Som dalen opnar fanget
mot himmelkvelven blå,
slik var i tider lange
mi bleike trå.
Men hjartesola lagar
ditt vinterliv til vår.
Igjennom livsens dagar
ei æve rår-