Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Madonna
Munch, Edvard (1863-1944)
Madonna

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket og Motivet: 605x440 mm
oppklebet på papp Usignert Signert i platen nede t.h.: E Munch

1895/1902. MM G 194. Sch.nr. 33. Woll nr. 39 I.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 200 000

Madonna
Lithograph printed in black on thin Japan paper
laminated on cardboard
Sheet: 605x440 mm
Unsigned
Signed in the plate lower right: E Munch
1895/1902
MM G 194. Sch.no. 33. Woll no. 39 I.