Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Munch, Edvard (1863-1944)
Brosjen. Eva Mudocci

Litografi trykket i svart på beige papir
Arket: 727x487 mm Motivet: 690x465 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1903. MM G 255. Sch.nr. 212. Woll nr. 244 III.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering
NOK 600 000–800 000

Tilslag NOK 550 000

The Brooch. Eva Mudocci
Lithograph printed in black on cream paper, laminated to cardboard
Mat-opening: 725x485 mm Image: 690x465 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1903
MM G 255. Sch.no. 212. Woll no. 244 III.