Lokkanne
Bemalt tre
H: 13 cm.
Barokk. 1600-tallet. Antagelig Norge.
Korpus utskåret og med rester av bemaling i flere farger. En fremstilling av Paradis? Antagelig eierinitial: HOS. Tre kuleføtter. Antagelig nyere hank og lokk. Lokknapp mangler. Reparasjon med messingtråd ved jekkfestet på lokket.
Vurdering
Auksjonert onsdag 18. juni 2003 kl 19:00
Tilslag NOK 40 000