Auksjon lørdag 19. august 2000 kl 15:00
Aas, Ulf(1919-)
Rudolf Nurejev 1981

Blekk på papir
32x26
Signert og datert nede t.v.: Ulf Aas -81

Påtegnet med tittel samt: "Den norske Opera 15/9" nede t.v.
Dedikasjon på passepartout nede t.v.

Vurdering
NOK 500

Auksjonert lørdag 19. august 2000 kl 15:00

Tilslag NOK 2 400

Ulf Aas har tegnet Nurejev i rollen som Basilio under hans gjesteopptreden i Den Norske Operas oppsetning av "Don Quixote". Sakset fra utklipp fra avis: For det naive blikk kan bildet synes å ha blitt til i en farlig frihet, i én-to-tre med hastige strøk. Men Ulf Aas, helfascinert, minnes hva han selv svarte en gang han ble spurt om hvor lang tid det hadde tatt ham å tegne en ballettdanser i spranget. "To minutter og 40 år!"