Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Dahl, Hans(1849-1937)
Roende kirkefølge om våren fra Balestrand

Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl

Vurdering
NOK 250 000–300 000

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Balestrand lokale kirke, Tjugum kirke, befinner seg på den andre siden av Esefjorden i forhold til Balestrand. Det kan være 17. mai feiring kunstneren her har villet fremstille med robåter på vei til kirke. Kvikne Hotell kan ses i bakgrunnen.