Lindman, Knut Axel(1848-1930)
Vinterlandskap
Olje på lerret
55x73
Signert nede t.h.: Axel Lindman.
Svensk kunstner.
Vurdering
Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Tilslag NOK 15 000 med forbehold
Olje på lerret
55x73
Svensk kunstner.
Vurdering
Axel Lindman var, i likhet med de norske kunstnerne av sin generasjon, sterkt påvirket av den franske friluftsrealismen.