Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Store Sal

Rian, Johs. (1891-1981)
Komposisjon 1965

Olje på lerret
111x101
Signert og datert nede t.v.: J Rian 65

UTSTILT:

Biennalen i Sao Paulo 1968. (Skrevet bakpå med tusj 1968, må antagelig være 1967).

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 80 000

LITTERATUR: Vibeke Hurum: Johs. Rian, Oslo 2001.

...Rians ry som en av våre fremste og mest særpregede kunstnere ble først for alvor bekreftet, da han som eneste norske kunstner fikk representere Norge på Biennalen i Sao Paulo i 1967. S. 70.