Auksjon tirsdag 16. desember 2003 kl 18:00
Etter Bergens brann I

Litografi i svart på gulhvitt papir, lysmål
30x43
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: "af de 30 forste Tryk.". Påtegnet med blyant nede t.v.: Forsökstryk 5.
1916
MM G 387. Sch.nr. 451. Woll nr. 575.

Vurdering

Tilslag NOK 17 000

After the Bergen Fire I
Lithograph printed in black on medium heavy cream wove
Sheet: 357x510 mm Image: 210x350 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
Annotated in pencil by the artist lower right: "af de 30 forste Tryk." (of the 30 first Impressions.)
Annotated in pencil in the margin lower left: Forsökstryk 5. (Trial proof 5.)
1916
MM G 387. Sch.no. 451. Woll no. 575.