Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Falkensten

Olje på lerret
47x62
Signert og stedsbestemt nede t.v.: Falkensten EP.

Vurdering
NOK 10 000–20 000

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Tilslag NOK 15 000

Falkensten er en herregård i Borre i Vestfold, i nærheten av Horten. Antagelig er dette et ekte friluftsmaleri malt direkte overfor motivet i friluft!