Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Sinding, Elisabeth(1846-1930)
Tarekjøring på Jæren 1908

Olje på lerret, oppklebet på plate
46x81
Signert og datert nede t.v.: E. Sinding 1908.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Tilslag NOK 30 000 med forbehold

Elisabeth Sinding gikk inn for genren dyremaleri. Etter 1890 malte hun bare hester og gjerne hester satt i arbeid, som her med tarekjøring.