Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Wergeland, Oscar(1844-1910)
Sverres tog over Vossefjellene 1874

Olje på lerret
64x90
Signert og datert nede t.v.: O. A. Wergeland. München 74.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Tilslag NOK 37 000

Kong Sverres menn, birkebeinerne, holdt på å forkomme i forrykende uvær på Vossefjellet i oktober 1177, men kong Sverre kom og da brøt solen frem!