Thaulow, Frits(1847-1906)
Fra Nybrua ved Akerselven i Kristiania
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Vurdering
NOK 250 000
Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Olje på lerret
46x55
Vurdering
NOK 250 000
Bildet er typisk for en kjent motivtype fra Thaulows hånd, hvor murstensrøde fabrikkbygninger, blågrått elvevann og hvit sne inngår i komposisjonen. Fargene fra bygningen og fra de hvite snedekkede elvebreddene og båtene speiler seg i vannets overflate. Thaulow gjorde det til en spesialitet å male rennende vann på en realistisk måte.