Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Fra Nybrua ved Akerselven i Kristiania

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 250 000

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Bildet er typisk for en kjent motivtype fra Thaulows hånd, hvor murstensrøde fabrikkbygninger, blågrått elvevann og hvit sne inngår i komposisjonen. Fargene fra bygningen og fra de hvite snedekkede elvebreddene og båtene speiler seg i vannets overflate. Thaulow gjorde det til en spesialitet å male rennende vann på en realistisk måte.