Nansen, Fridtjof(1861-1930)
Fram over Polhavet 1897
Skinninnbinding med helt gullsnitt
1. utgave i 2 bind utgitt i 200 eksemplarer. Aschehoug forlag, Kristiania 1897.
Dedikasjon til ferdens kaptein Otto Sverdrup fra Fridtjof Nansen, signert og datert 10. oktober 1897, på forsats bind 1. Pent eksemplar, skinnet noe slitt.
Vurdering
Auksjonert torsdag 10. juni 2004 kl 20:00
Tilslag NOK 25 000