Munch-Auksjonen 2004

Auksjon mandag 29. november 2004 kl 21:00

Birgitte III
Munch, Edvard (1863-1944)
Birgitte III

Tresnitt trykket i svart og rødt på middels tykt
Arket: 680x559 mm Motivet: 600x324 mm
gråhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: Selbst gedruckt 1931.
1930
Woll nr. 720, V. Platen skåret i to med båndsag og håndkolorert av kunstneren.

Auksjonert mandag 29. november 2004 kl 21:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 300 000

The Gothic Girl
Colourwoodcut printed in black and red on medium heavy greyish-white wove
Sheet: 680x559 mm Image: 600x324 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
Annotated in pencil by the artist lower right: Selbst gedruckt 1931.
1930. Woll no. 720, V.
The woodblock sawn in two with a fretsaw and handcoloured by the artist.