Salgsutstilling

Auksjon lørdag 16. april 2005 kl 16:00

Komposisjon 1974
Rian, Johs. (1891-1981)
Komposisjon 1974

Olje på lerret
202x161
Signert og datert nede t.h.: J Rian 74

Bildet var med i Sao Paolo i 1967, men ble der pakket i plast, som mange andre bilder i forbindelse med den utstillingen, og ble stående fuktig. Lerretet måtte males om. Opplyst av Steinar Gjessing.

UTSTILT:

Biennalen, Sao Paulo 1967. Kunstnernes Hus, Oslo 1987?, kat.nr. 49.

Auksjonert lørdag 16. april 2005 kl 16:00

Vurdering
NOK 285 000