Munch-Auksjonen 2005

Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:45

Store sal Gamle Logen

Madonna
Munch, Edvard (1863-1944)
Madonna

Fargelitografi trykket i sort, rødt, blått og
Arket: 750-755x530-537 mm Motivet: 603x442 mm
lyst olivengrønt på Japan papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1895/1902
Sch. nr. 33. Woll nr. 39 A IV.

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:45

Vurdering
NOK 3 000 000

Tilslag NOK 5 000 000

Madonna
Woman Making Love
Colourlithograph printed in black, red, blue and light olive-green on Japan paper
Sheet: 750-755x530-537 mm Image: 603x442 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1895/1902
Sch. no. 33. Woll no. 39 A IV.