Sørensen, Henrik(1882-1962)
Marianne 1945
Olje på lerret
80x50
Signert og datert oppe t.v.: HS 45
Dobbeltsignert, datert og påtegnet på baksiden av lerretet: SH 1945 Marianne (Tschaikovskij) Henrik Sørensen 1945. Signert, datert 1945 og påtegnet Marianne (grå), på baksiden, på blindrammen.
Kunstnernes Hus, Oslo 1949, kat.nr. 142 med tittel: Marianne.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Tilslag NOK 42 000