Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Sørensen, Henrik(1882-1962)
Marianne 1945

Olje på lerret
80x50
Signert og datert oppe t.v.: HS 45

Dobbeltsignert, datert og påtegnet på baksiden av lerretet: SH 1945 Marianne (Tschaikovskij) Henrik Sørensen 1945. Signert, datert 1945 og påtegnet Marianne (grå), på baksiden, på blindrammen.

Kunstnernes Hus, Oslo 1949, kat.nr. 142 med tittel: Marianne.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Tilslag NOK 42 000