Auksjon tirsdag 14. november 2000 kl 20:00
Sohlberg, Harald(1869-1935)
Seilbåter 1926

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t. h.: Sohlberg 1926

Vurdering
NOK 300 000–400 000

Auksjonert tirsdag 14. november 2000 kl 20:00

Tilslag NOK 300 000

Fra høsten 1911 bodde Harald Sohlberg fast i Kristiania. Dette bildet er høyst sannsynlig fra en vik i nærheten av hovedstaden.