Skredsvig, Christian(1854-1924)
Budeie med kyr ved skogstjern
Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 74 000
Olje på lerret
50x66
Vurdering
Sommerkveldens stille poesi formidles her av Skredsvig i nyromantisk tapning med himmelen som speiler seg i det mørke, blanke vann. Budeien med kyr synes å inngå som en organisk del av landskapet.